На Південному напрямку силам оборони України довелося застосовувати план “Б”. Про це розповів військово-цивільний аналітик, ветеран АТО, екскомандир штурмової роти батальйону «Айдар» Євген Дикий.

За його словами, початковим планом ЗСУ була висадка великого десанту на лівий берег і закріплення на великому плацдармі на лівому березі Херсонщині. Таким чином ми позбулися б необхідності штурмувати так звану лінію суровікіна, одразу зайшовши в тил ворога.

“Як мінімум, це означає, що ми без великих втрат заходили б туди, і росіянам було б дуже важко це стримати, не маючи там укріплених позицій, а як максимум, могло бути навіть оточення. Росіяни чудово розуміли цей наш план, бо тут не треба бути ні Залужним, ні шойгу, тут достатньо просто подивитися на карту, цей план просто витікає з географії.

Вони довго шукали, як цього уникнути, вони прикидали, чи є в них сили зупинити цю нашу висадку, дійшли до того, що в них таких сил нема, і тоді вони пішли на оцей страшний злочин, на найбільшу екологічну катастрофу після Чорнобиля, вони підірвали Каховську греблю. Злочин страшний, але з точки зору військової він дійсно це питання вирішив. Коли Каховське водосховище вилилось в пониззя Дніпра, звичайно, це унеможливо якийсь десант, якийсь плацдарм”, — заявив Євген Дикий.

Експерт додав, що через те, що росіяни унеможливили ( або як мінімум відклали на кілька місяців) наш план “А” з великим десантом на лівому березі, ЗСУ довелося все ж таки йти на штурм ліній суровікіна. Власне, це зараз і відбувається, довго, важко, але достатньо успішно.

Військовий ЗСУ Євген Ієвлєв заявив, що на більшості напрямках фронту українські захисники працюють над стримуванням російських окупантів.

“На нашій ділянці фронту особливих змін не відбувається. Що ми, що окупанти працюємо над стримуванням противника. Це частина нашої тактики. Адже якщо взяти всю лінію фронту, то на 30-35% напрямків відбуваються прямі стрілкові бої. Все інше – тактика стримування. Часто між нами та противником відстань складає від 850 до 1200 метрів. Ми чекаємо, коли командування віддасть наказ про наступ”, – розповів Ієвлєв в ефірі телеканалу “Еспресо”.

За словами військового, Сили оборони мають успіхи на неподалік окупованої Горлівки.

“Хочу з вами поділитись хорошими новинами, проте без назви населеного пункту. Вчора ввечері спілкувався з побратимами з Бахмутського напрямку. Є інформація, що наші хлопці зайшли в одне місто поряд з нами. Це дуже відоме місто. Поки що офіційної інформації про це немає. Але думаю скоро наше військове командування повідомить про це”, – зазначив Ієвлєв.

Президент Зеленський на форумі в Аспені пояснив, чому контрнаступ ЗСУ йде повільніше, ніж очікувалося раніше. За його словами, причина в тому, що сама операція почалася пізніше, ніж передбачалося спочатку.

“У нас були плани почати її навесні, але ми не почали, тому що у нас не було достатньо боєприпасів і озброєння, не було достатньо правильно навчених бригад – я маю на увазі, правильно навчених цій зброї. Оскільки ми почали дещо пізно, можна сказати – і це правда, поділяється всіма експертами, – що це дало Росії час замінувати всю нашу землю і побудувати кілька ліній оборони”, – сказав український лідер на форумі безпеки Aspen Security Forum по відеозв’язку.

Зеленський зазначив, що в окупантів був час для підготовки до наступу ЗСУ.

Джерело