Гранді0зна зв!стка! Ат@к@ на Крим – Байден вuдав: ешелонu в гот0вн!сть: ЗСУ на n0ст@х. Приготуватuсь!
Адміністрація президента США Джо Байдена починає визнавати, що Україні потрібна зброя, щоб атакувати російських військових в окупованому Криму.
Через це Вашингтон розглядає можливість надати Україні зброю, щоб завдавати ударів по півострову.
Журналісти The New York Times з посиланням на анонімних американських чиновників пишуть, що адміністрація Байдена почала визнавати, що Україні потрібна зброя для удару по Криму після кількох місяців обговорень з українськими офіційними особами.
Від початку повномасштабного вторгнення Росії США займали доволі жорстку лінію, відмовляючись надати Києву необхідну зброю для націлювання на Кримський півострів. “Тепер ця лінія починає пом’якшуватися”, – підкреслюють у The New York Times.
На думку адміністрації Байдена, якщо українська армія зможе поставити під загрозу контроль Росії над Кримом, це посилить позицію Києва на будь-яких майбутніх переговорах.
Крім того, у США згасли побоювання стосовно застосування Росією тактичної ядерної зброї.
Нове ставлення до Криму демонструє, наскільки далеко просунулися чиновники адміністрації Байдена від початку війни, коли вони остерігалися навіть публічно визнавати, що Сполучені Штати надають українським військам зенітні ракети Stinger,
– йдеться у повідомленні.
The New York Times пише, що адміністрація Байдена розглядає допомогу Україні для атаки півострова, “який Владімір Путін розглядає як невід’ємну частину свого прагнення відновити колишню російську славу”.
Наразі Байден все ще не готовий надати Україні ракетні комплекси великої дальності, щоб атакувати Росію у Криму. Про далекобійну зброю Україна просить вже тривалий час.
Також адміністрація Байдена не вважає, що Україна може повернути Крим військовим шляхом. Все ще існують побоювання, що такий крок може змусити Путіна відповісти ескалацією у відповідь.
Але при цьому, на думку керівництва США, Росія повинна вірити, що Крим перебуває під загрозою, частково для зміцнення позиції України в будь-яких майбутніх переговорах.
Водночас адміністрація Байдена вважає, що удари по тилових лініях Росії, які виходять з Криму, можуть серйозно зашкодити здатності Москви просувати свої лінії фронту далі.
“Без Криму все розвалиться”, – наголосила, топ-чиновниця Пентагону з питань України за часів президентства Обами Евелін Фаркас.
Колишній командувач військами США в Європі, генерал у відставці Бен Ходжес прокоментував новий пакет військової допомоги Україні, який готують у США.
За його словами, бомби малого діаметра наземного запуску GLSDB зроблять менш безпечною ситуацію для окупантів.
“Життя ось-ось стане дуже незручним для російського флоту, авіації та вантажників боєприпасів у Криму, вздовж “сухопутного мосту”… і, сподіваюся, скоро для ремонтних бригад на Керченському мосту”, – написав Ходжес у Twitter.
Годжес вважає, що українські військові можуть до лютого 2023 року створити умови для проведення операції зі звільнення Криму. Повністю деокупувати півострів Україна може до серпня цього року. Але це залежатиме від головної умови – отримають чи ні українські військові потрібне озброєння.
Перед деокупацією потрібно ізолювати Крим.
“Мовиться про далекобійну точну зброю та про можливість ізолювати Крим. Там по суті є лише дві дороги – Керченський міст та так званий сухопутний міст, який йде через Маріуполь та Мелітополь. Якщо Україна переріже ці два шляхи постачання для російських сил, знищить логістику, і заблокує Севастополь для російського чорноморського флоту – тоді будуть всі умови, щоб звільнити Крим”, – розповів Ходжес в одному з інтерв’ю.