Після дзвінка в Кремль! Реальний план Шольца – викрилось все: міжнародний скандал. Переможемо!
Хоча вже понад пів року Росія веде загарбницьку війну на території України, деякі політики продовжують намагатися знайти шляхи до нібито домовленостей з Росією. Зокрема, у вересні лідери Франції та Німеччини знову телефонували російському диктатору Володимиру Путіну, щоб той вивів свої війська з території України та припинив війну.
На думку радника Офісу президента Олексія Арестовича, підтримуючи дипломатичні переговори з Путіним у такий спосіб, західні політики намагаються допомогти політично.
Про це він заявив у розмові з російським правозахисником, опозиціонером Марком Фейгіним.
“Це чергова спроба намалювати перспективну дорогу, допомогти політично…Німці та французи повторювали: “Давайте по-іншому” (під час переговорів у “нормандськомук форматі” – ред.). Те, що вони зараз заговорили по-іншому, не може не тішити. Вони все більше зачіплються за реальність”, – розповів він.
Водночас, секретар РНБО Олексій Данілов дотримується іншої думки та вважає, що багато політиків досі не зрозуміли, що Володимир Путін нічим не відрізняється від лідера німецьких нацистів. Щобільше, вони не розуміють, що таке війна, прирівнюючи її до підвищення цін на газ.
Він зазначив, що досі у світі є країни, які не вважають Російську федерацію країною, яка виявляє агресію. Данілов упевнений, що світові необхідно зрозуміти, що Путін хоче знищити українців.
За словами Данілова, багато політичних лідерів зовсім не розуміють, що є війною. Так, Україні доводиться платити життям людей за свободу та безпеку Європи. Однак деякі політики протиставляють військові дії вищим цінам на газ.
При цьому Данілов нагадав, що російський “Газпром” став монополістом у Європейському союзі багато в чому завдяки колишньому канцлеру Німеччини Герхарду Шредеру. Тому зараз Москва використовує газ як інструмент шантажу, який спрямований у бік Європи.
Крім того, секретар РНБО також заявив, що в той момент, коли РФ не змогла реалізувати свої плани в Україні, почався її розпад. Вирішальними були перші 2-3 тижні повномасштабної війни. Однак стримувальним фактором у розпаді РФ є наявність у неї ядерної зброї.
За словами Данілова, саме тому країни Заходу шукають того, хто міг би бути наступником Путіна, аби зберегти Росію. Так політики хочуть зберегти контроль. Незважаючи на це, на думку секретаря РНБО, розпад Росії є неминучим.
Тим часом, розмови з кремлівським диктатором все ж закінчуються не безслідно для свідомості заходу. Зокрема, канцлер Німеччини Олаф Шольц вже зазначив, що путін не змінив свого ставлення до війни проти України
«На жаль, я не можу сказати вам, що там з’явилося усвідомлення того, що розпочинати цю війну було помилкою. Також не було жодних ознак того, що там з’являються нові погляди», — сказав Шольц, коментуючи свою 90-хвилинну розмову з путіним.
Водночас канцлер сказав, що, як і раніше, вважає правильним говорити з путіним сам на сам і пояснювати свій погляд на речі.
«Бо я твердо переконаний, що росія має піти, має вивести свої війська, щоб у регіоні був шанс на мир. І щодня я розумію, що це єдина перспектива», — наголосив Шольц.
Нагадаємо, 13 вересня Шольц зателефонував путіну вперше за останні три з половиною місяці. Він наполягав на тому, щоб якнайшвидше було досягнуто дипломатичного рішення та повного виведення російських військ з України. Та, як бачимо, подібні розмови не здатні змінити свідомість лідера РФ. Тож питання, чи доцільно йому телефонувати, залишається риторичним.