20 хвилин тому! Путін лютує – Україна в НАТО: ультиматум агресору! Зеленський дожме – це сталось
Україна активно прагне стати членом НАТО. Для цього співпрацює з Альянсом, комунікує для отримання Плану дій щодо членства, а також проводить військові навчання. Раніше цього не було.
Про це в ефірі 24 каналу сказав політолог Володимир Фесенко. Він вважає, що саме це дратує президента Росії Володимира Путіна.
Зараз Україна стриманіше говорить про ПДЧ в НАТО.
“Якщо в нинішній ситуації вимагати ПДЧ в НАТО емоційно, жорстко, ставити ультиматуми, то знаєте, що ми отримаємо? Відповідь “ні”. Нам цього хіба треба? Ні. В дипломатії потрібна гнучкість. Треба розуміти коли, що і як казати”, – сказав політолог.
Зараз для нас важливі не формальні статуси, а активна взаємодія з НАТО. Реальна, практична взаємодія. Саме це зараз дратує Путіна, – додав Фесенко.
За його словами, за останні 2 роки кораблі НАТО регулярно заходять в українські порти, відбуваються десятки навчань за участі представників Альянсу. “Цього не було раніше і це дратує Путіна”, – підсумував Фесенко.
Також варто наголосити на тому, що президент України Володимир Зеленський заявляв, що Україна готова до перемовин з Росією у будь-якому форматі. І під час ефіру ток-шоу “Сьогодні” експерти висловили свою думку щодо необхідності прямих перемовин між Зеленським та Путіним. Більшість гостей студії все-таки схиляються до думки, що розмовляти з Путіним потрібно.
Політолог Олег Саакян не погоджується з колегами та каже, що говорити з Путіним без свідків немає сенсу.
“Президент не встигне вийти з кабінету, як в Росії будуть роздуватися фейки про зраду. В Росії є багато інструментів, щоб сам процес перемовин, в якому б форматі він не відбувався, став зрадою. Ми ніколи не дізнаємося про що дійсно говорили, що дійсно обіцяла Росія, що задекларували разом”, — наголосив експерт.
Олег Пастернак, політтехнолог, запевняє, що переговори між лідерами двох держав можуть відбутися.
“Для певної частини виборців Зеленського ця зустріч важлива. Він продемонструє виконання своєї базової обіцянки, наблизиться, на його думку, до спроби порозуміння з Путіним. Інтерпретації цих зустрічей в Україні і Росії можуть бути абсолютно різними, це дійсно так. Але якщо це може зберегти життя мирних мешканців на Донбасі, людей в окопах на лінії спротиву, то говорити треба”, — додав політтехнолог.
Микола Катеринчук, нардеп IV, XVII скликань, вважає, будь-які переговори — це краще ніж воєнні дії.
“Якщо передумовами зустрічі будуть звільнені наші полонені, припиняться бойові дії, тоді можна їхати. Треба відходити від популістичної романтики й бути реалістами, щоб ця зустріч не вплинула негативно на партнерську підтримку Заходу”, — зазначив Катеринчук.
Олексій Плотніков, заслужений економіст та нардеп V, VI скликань, переконаний, що зустрічатися президентам треба. Тому, що те, що є зараз — це заморожений конфлікт. Росія не дає окуповані території під контроль Україні, але й не робить наступу.
Нагадаємо, що переговори між Україною і Росією про організацію розмови президентів Володимира Зеленського і Володимира Путіна були розпочаті, але наразі не ведуться, повідомив 14 грудня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
«Ці переговори були розпочаті, але зараз вони не перебувають у активній фазі між Україною та Росією», – цитує слова міністра агентство «Інтерфакс».
Президент України Володимир Зеленський під час виступу в парламенті 1 грудня заявив, що Україна не зможе зупинити збройний конфлікт на Донбасі без прямих переговорів з Росією.
Джерело: korupciya.com