13-річний rер0й урятув@в людей із nалаючоr0 авто6уs@ пlсля раkетноr0 уд@ру nо Суmах
13 квітня російська армія завдала ракетного удару по центру Сум, коли містяни поверталися з церков у Вербну неділю. Влучання прийшлися на цивільні об’єкти, зокрема й на рейсовий автобус, що загорівся після ураження уламками. На борту були пасажири, серед яких — 13-річний Кирило Ілляшенко зі своєю мамою.
Двері заклинило. Вогонь стрімко поширювався. Люди не могли вибратися. Але Кирило, попри уламкові поранення голови, вибрався через вибите вікно, розблокував двері автобуса і врятував інших.
«Один із вихованців ДЮСШ, 13-річний хлопчик вистрибнув у вікно, розблокував двері, які були заблоковані, і допоміг вийти людям з охопленого вогнем транспорту. Прізвище хлопця — Ілляшенко», — розповів в.о. мера Сум Артем Кобзар.
За даними місцевих ЗМІ, хлопець отримав три поранення в голову. Один уламок лікарям уже вдалося видалити. Наразі він у стабільному стані під наглядом медиків.
За офіційною інформацією станом на 19:00, внаслідок теракту загинули 34 людини, понад 100 – зазнали поранень.
У містах України оголошено дні жалоби: Суми — 14, 15 і 16 квітня. Львів, Київська область, Харків, Запоріжжя, Полтавщина, Конотоп, Коломия — 13–14 квітня.
ГУР уточнює: «Багато хто йшов у храми на Вербну неділю. Це був навмисний удар по цивільних». Запуск «Іскандерів» здійснили з території РФ — з Воронезької та Курської областей.
“Жителі Сум приносять квіти до місця ракетного удару у пам’ять про загиблих. Триває розбір завалів і прибирання”, – повідомляє Радіо Свобода.
Раніше повідомлялося, що в Одеській області семеро людей постраждали внаслідок атаки російських ударних безпілотників вночі 14 квітня.
Джерело