10 хвилин тому! Одразу після голосування – Разумков зрадив. Це бунт – в них не вийде. РНБО змете
Спікер Ради входить до Ради з нацбезпеки та оборон і на голосуванні за санкції проти медведчуківських телеканалів виступав проти, проте голосував за обмежувальні заходи проти самого Віктора Медведчука.
А вже 18 червня РНБО прийняла рішення про запровадження санкцій проти російського бізнесмена Павла Фукса, під обмеження потрапив і український олігарх Дмитро Фірташ і знову ж таки Разумков і міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков не підтримали такі рішення.
І от вчора, Верховна рада ухвалила в першому читанні президентський законопроєкт про олігархів. Для визнання людини олігархом вона повинна відповідати щонайменше трьом з чотирьох критеріїв: брати участь у політичному житті, мати значний вплив на ЗМІ, бути бенефіціаром або контролювати природну монополію або бізнес, що займає монопольне становище на одному з ринків, мати у власності активи на понад 80 млн доларів. Рішення про визнання особи олігархом приймає РНБО. Як здавалося б все прекрасно, команда презедента перемогла, але не тут то було. Очевидно що закон чекає поправочний спам.
До прикладу, здавалося б найближчий соратник спікер Верховної Ради Дмитро Разумков, підтримає! Проте він уже обіцяє внести поправки до другого читання в законопроєкт президента Володимира Зеленського про деолігархзацію України.
Їх мета забрати в Ради нацбезпеки й оборони функцію вирішувати, хто олігарх, а хто – ні.
Обов’язково буду пропонувати (поправки – УП)… Щодо РНБО, я дійсно вважаю, що це не зона відповідальності РНБО ні з точки зору логіки, ні з точки зору закону, в тому числі і Конституції. Тому правки будуть подаватись, і сподіваюсь, вони будуть підтримані”.
Голова парламенту пояснив, що поправки стосуватимуться “зміни органу, який повинен приймати рішення щодо включення або виключення тих чи інших осіб до так званого реєстру олігархів”.
Разумков зауважив, що до цього законопроєкту навряд чи буде застосована спеціальна процедура, яка дозволяє уникнути довгого проходження великої кількості поправок. Він пояснив, що такі зміни регламенту були зроблені лише під так званий “антиколомойський” законопроєкт про банки, який депутати завалили тисячами правок і тому розгляд затягувався.
Тому виникає цілком логічне запитання, на чию користь працює Разумков, які і ті депутати і Фракції які голосували?!
Нагадаємо, перед голосуванням за даний законопроект, голова Верховної Ради Дмитро Разумков неодноразво заявляв про наявність конфлікту інтересів у президентському законопроєкті про олігархів. Останні, за його словами, можуть бути навіть у складі РНБО, яка у випадку ухвалення закону визначатиме такий статус тієї чи іншої особи.
Спікер ВРУ вважає, що в Україні потрібно створити спеціальний орган, який опікуватиметься таким реєстром.
“Це важливий аспект діяльності влади. Щодо закону, сама ідея правильна, багато слушних речей. Але з урахуванням того, які функції передбачаються для Ради національної безпеки і оборони, а вона саме дорадчий, консультативний, координаційний орган – їй не властива функція відносити тих чи інших громадян до тих чи інших категорій”, – сказав Разумков.
Тому він вказав на створення окремого органу. Можливо, за аналогією з тими комісіями, які займаються відбором до НАБУ, САП або ж із залученням іноземних експертів.
Також спікер парламенту виокремлював перестороги, які існують щодо ухвалення цього законопроєкту.
“І голова Верховної Ради, і президент, й інші високопосадовці входять до складу РНБО. І якщо ми говоримо гіпотетично, що є якийсь голова ВРУ, який якось пов’язаний із олігархами, або будь-який інший посадовець – прем’єр-міністр, міністр – то навряд чи він буде підтримувати ідею включення такої особи до реєстру. І це буде відвертим конфліктом інтересів під час ухвалення того чи іншого рішення”, – пояснив свою думку Разумков.
А Вас така позиція влаштує?! Ми ж вважаємо, що саме РНБО має вирішувати кого вности в даний реєстр, на чолі з Президентом країни, якого олігархи точно не зможуть купити або ж залякати – на відміну від інших.
Джерело: korupciya.com