10 хвилин тому! Нові санкції – удар по депутатах: Байден зробив це. Назвали прізвища – що відомо?

Міністерство фінансів США запровадило санкції проти чотирьох громадян України, зокрема проти народних депутатів від ОПЗЖ Тараса Козака та Олега Волошина.

Про це повідомляє пресслужба Мінфіну.

Санкції передбачають заморожування всіх активів і майна підсанкційних осіб на території США, а також заборону американським фізичним і юридичним особам здійснювати будь-які фінансові або інші операції з такими особами.

Американське відомство називає Козака та Волошина «пішаками ФСБ Росії» зі дестабілізації ситуації в Україні. За даними Мінфіну, російські спецслужби вербували нинішніх та колишніх українських чиновників для підготовки захоплення влади та контролю над критичною інфраструктурою.

Зазначається, що Козак використовував свої новинні платформи для того, щоб «поширювати фальшиві наративи про вибори у США 2020 року». Зокрема згадується, що Козак повторював наративи Андрія Деркача, проти якого вже теж запровадили санкції США.

Волошин, зазначають у Мінфіні, співпрацював із росіянином Костянтином Килимником, який має зв’язки з російською розвідкою та який теж потрапив під санкції США через спроби вплинути на президентські вибори у 2020 році.

Також санкції запровадили проти колишнього українського чиновника Володимира Олійника, який втік з України в Росії. Мінфін зазначає, що він співпрацював зі ФСБ, зокрема збирав для Росії інформацію про критичну інфраструктуру України.

Ще під санкції потрапив ексзаступник секретаря РНБО України Володимир Сівкович. Його також звинуватили у підтримці заяв Деркача, який казав про начебто втручання ексвіцепрезидента США Джо Байдена у справи України та збирав на нього компромат.

Що сталося з Козаком?

У лютому 2021 року Рада нацбезпеки і оборони України запровадила санкції проти Медведчука та Козака у зв’язку з розслідуванням СБУ щодо фінансування тероризму. Перед тим санкції запровадили лише проти Козака; зокрема, обмеження стосувалися компаній, які володіють телеканалами ZIK, «112 Україна» та NewsOne.

11 травня генпрокурорка Ірина Венедіктова підписала Медведчуку й Козаку підозри у держзраді та порушенні законів і звичаїв війни. 13 травня Медведчука відправили під цілодобовий домашній арешт. Козак до правоохоронців не з’являвся.

Сам Медведчук вважає справу проти нього «політичними репресіями й незаконними кримінальними переслідуваннями». Але, за його словами, переховуватися від слідства не планує.

20 травня Печерський районний суд Києва дав дозвіл на арешт Козака. Але де він перебуває наразі, достеменно не відомо.

Кажуть, що слідчі СБУ раніше оголосили підозрюваного у розшук. Це відбулося після того, як 11 травня народним депутатам Віктору Медведчуку і Тарасу Козаку було оголошено про підозру. Їх звинувачують у вчиненні державної зради та замаху на розграбування національних ресурсів на тимчасово окупованій території Криму (ч. 1 ст. 111, ч. 3 ст. 15 і ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України).

У СБУ переконували, що мають аргументовані докази протиправної діяльності та співпраці цих людей з країною-агресором.

Що сталося з Медведчуком та Козаком?

Ще у лютому Рада нацбезпеки і оборони України запровадила санкції проти Медведчука та Козака. Обмеження ввели у зв’язку з розслідуванням СБУ щодо фінансування тероризму. Перед тим санкції запровадили лише проти Козака, зокрема обмеження стосувалися компаній, які володіють телеканалами ZIK, «112 Україна» та NewsOne.

Це все вказує, що вчора переговори Зеленського та Блінкена пройшли більш ніж вдало. І Білий Дім ще активніше допомагатиме Україні протистояти «гібридній агресії» Кремля. Підсумовує телеграм-канал Вертикаль.

Джерело: korupciya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *