Німецький регулятор призупинив процедуру сертифікації «Північного потоку-2» через неповну завершеність компанією-оператором газопроводу реєстрації додаткової компанії в Німеччині.
Про це пише на своїй Фейсбук-сторінці політолог Олександр Юсупов.
Берлін вирішив відстрочити запуск «Північного потоку-2» на тлі агресивних дій Москви? Не схоже, бо німецький регулятор не просить від швейцарської компанії, котра належить «Газпрому», передати управління над газопроводом незалежному оператору, як того вимагає законодавство ЄС, а всього лише хоче від неї завершення реєстрації додаткової компанії в Німеччині.
До того ж джерело в німецькому дипломатичному корпусі підтвердило виданню «Інтерфакс», що це призупинення не позначиться на загальних термінах сертифікації. Крім того, якби в Берліні дійсно вирішили дати жорстку відсіч Кремлю, то Ангела Меркель не послідувала б отриманій 11-го листопада рекомендації від Володимира Путіна і не подзвонила б вчора Олександру Лукашенку для обговорення проблеми мігрантів. Цим кроком вона затвердила Москву посередником у цій кризі, попри те, що Варшава, Київ, Лондон та інші публічно звинувачують Путіна в причетності.
Також Меркель стала першим західним лідером, який вступив у прямі переговори з білоруським диктатором після нечесних виборів минулого року.
Не дивно, що Москва, бачачи значну розділеність західних країн, не йде на поступки, і, дуже ймовірно, не надає великої ваги заявам деяких столиць. Хоча є й неприємні для Путіна зрушення.
Різкіше за всіх інших діє Лондон, який уже встиг розпочати з Києвом діалог про продаж ракет для українських збройних сил і ухвалив рішення про відправлення на польсько-білоруський кордон групи військовослужбовців. Щобільше, як повідомило видання The Mirror, Лондон підготував 600 десантників для можливої екстреної висадки в Україні.
Реалістичний сценарій? Малоймовірно, проте це цілком може сприйматися як серйозний сигнал у Кремлі та серед партнерів.
Активно діє і Вашингтон, який хоч і відмовляється вводити санкції проти «Північного потоку-2» через небажання псувати відносини з Берліном, проте консолідує союзників по НАТО і, на відміну від квітня, віддав наказ двом кораблям увійти до Чорного моря, де вони навіть взяли участь у міжнародних навчаннях з Україною, Туреччиною та Румунією. Але широкомасштабна гібридна атака, що зараз триває, Кремля на Захід, скоріше за все, ще далека від свого максимального рівня тиску і тому вже незабаром від демократичних країн знадобиться набагато більше злагоджених зусиль.
Також у коментарях під своїм постом Олександр додав:
Видання Bloomberg пише, що США вже готують санкції й консультуються з ЄС. Також Україна може отримати нове озброєння від Лондона та Вашингтону. У разі відключення України від транзиту газу посеред зими або дестабілізації на Західних Балканах, навряд чи словесних погроз та навчань у морі буде достатньо для стримування Росії. Тому треба бути готовими діяти рішуче. Лідер сербів у Боснії погрожує створенням власної армії та розділенням країни. Росія ж підтримує з ним тісні контакти і вже шантажувала Захід у Радбезі ООН можливістю накладання вето на продовження миротворчої місії у Боснії.
Генеральний директор ТОВ «Оператор ГТС України» Сергій Макогон в інтерв’ю Радіо Свобода розповів, що запуск “Північного потоку 2” збільшить енергетичні та безпекові ризики як для України, так і для всієї Центральної Європи. Також він додав, що пуск російської «труби» вже вдалося відтермінувати на кілька місяців завдяки скоординованим зусиллям України та Польщі, а також коштом застосування оновленої газової директиви ЄС.
По-перше, ми матимемо змогу донести наші аргументи щодо неможливості сертифікації «Північного потоку-2» за запропонованою наразі моделлю ITO (вона допускає, що оператор газогону може бути у власності компанії, яка видобуває і продає газ – ред.)
По-друге, в нас буде можливість ознайомитися з документами, які надала компанія Nord Stream-2 AG, потенційний майбутній оператор цього газогону. Тобто в нас буде прямий доступ до всіх матеріалів щодо сертифікації та можливість заперечувати, а також добиватися того, щоб цей оператор був сертифікований у повній відповідності до європейського законодавства.
Також Сергій заявив, що тривають постійні консультації між «Нафтогазом» і польськими колегами.
Ми отримаємо доступ до документів та підготуємо наші заперечення. Крім того, ми підготуємо наше пояснення, чому сертифікація цього газогону несе ризики конкретно для нашої компанії. А це просто пояснити. Тому що 80% доходів нашої компанії – шляхом транзиту газу з Російської Федерації. І тут наші втрати – очевидні. В разі запуску «Північного потоку-2» ніякого транзиту через Україну не буде. Це – слова Володимира Путіна та офіційна позиція Росії, – наголосив Сергій.
Джерело: korupciya.com